Angazează Laborant determinari fizico-mecanice - Xella Oradea.

     image.png
Primăria Oradea

Consiliul Județean Bihor angajează ingineri cadastru, ingineri constructori și arhitecți.

Recrutare Reprezentant Vânzări pentru Materiale Geosintetice pentru Construcții

Reprezentant Vanzari

Tipul ofertei: Full-time, pe perioada nedeterminata
Experienta: Experienta in vanzari din domeniul constructiilor si/sau in lucrari de infrastructura; cunostintele tehnice in domeniu
reprezinta un avantaj
Oraş: Bucuresti, Pitesti, Ploiesti, Brasov
Poziţii disponibile: 1

Cerinţe:
Studii: Studii universitare (preferabil Facultatea de Constructii)
Permis de conducere: categoria B;

Limba maghiara – scris si vorbit
Limba engleză: scris şi vorbit, nivel mediu;
Cunoştinţe operare calculator.

Descrierea jobului

Disponibilitate pentru deplasari in aria de judete arondate; maxim 3
zile pe saptamana.

Ofertă (bonusuri, beneficii):
Pachet salarial atractiv în funcţie de nivelul de performanta; masina
de serviciu, telefon, laptop.
Descrierea companiei - Novatex Solutions - Materiale geosintetice
pentru toate tipurile de aplicații în domeniul construcțiilor.

Detalii pe www.geosintetice.novatex.ro

Firma Virom Group Engineering srl, cu sediul in Timișoara str. Paris nr. 2A, angajează lucratori cu pregatire în Topografie ( studenți, absolvenți de facultate, tehnicieni) cu sau fără
experiență în topografie inginereasca, pentru activități de geodezie in perimetrul localitatilor invecinate cu comuna Biharia.
Cunoașterea limbi engleze la nivel de bază, este necesară pentru comunicarea cu șeful de lucrări.
Oferim un pachet salarial motivant , două mese pe zi, echipament individual de lucru si compensarea cheltuielilor de transport.
Proiectul se desfășoară pe o perioada de trei luni, incepând cu luna august 2019.
Programul de lucru este de la 07.00 la 17.00 pentru un numar maxim de 21 de zile pe luna.
O scurtă descriere a sarcinilor efectuate de topografi:
Lucrul cu instrumente GPS, fabricate de Leica, modelul Leica Viva.
Obligațiile topografilor va fi marcarea profilurilor seismice, la sol, folosind instrumente GPS.
Sunt necesare cunoștințe de bază privind utilizarea instrumentelor GPS (marcarea și înregistrarea punctelor). Potențialii candidați vor urma cursuri de formare pentru începători.
Punctele sunt marcate în aliniament, la fiecare 40m. Condițiile de pe teren pot fi diferite, deoarece plasarea punctelor se face pe terenuri în care sunt plantate diferite culturi (porumb, floarea-soarelui etc.)
În plus față de punctele de marcare, topografi au obligația să colecteze informații suplimentare din teren, cum ar fi poziția traseelor din teren, a canalelor, a barierelor fizice etc.
Echipa topografica se compune din : Topograf (șeful echipei), șoferul echipei și unul sau doi muncitori. Autovehicolul de serviciu este Toyota Hilux an 2019.
Dacă aveți nevoie de mai multe informații, sunt la dispoziția dumneavoastră.
Telefon :+40786356106
Director tehnic
Ing. Silviu Rosu

S.C. B.T. BEST TOOLS COMPANY S.R.L.
Punct de Lucru: Oradea
ANGAJEAZĂ
1.
Cerințele postului:
Viitor absolvent studii superioare de specialitate – CCIA – an terminal.
Cunostinte avansate de operare PC - McOffice, soft-uri de specialitate: AutoCad. Constitue avantaj: experienta minima in intocmire devize-ofertate, proceduri licitatii SEAP
2.
Competenţe personale:
Să aibă însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare,
viteză de reacţie, capacitate deorientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.).
Persoana de contact: Lupau Mihai

SC TECHNO MONTAJ SISTEM SRL
ORADEA,CALEA CLUJULUI NR.207/A
Web: www.technomontaj.ro
TEL CONTACT : Ormenisan Calin Leon 0721/317894

ANGAJEAZA
1. Cerintele postului :
- Identificarea nevoilor clientului si definirea solutiilor tehnice
- Stabilirea de planuri si scheme cu ajutorul ACAD
- Redactarea documentatiei tehnice (specificatii, cereri de oferta)
- Efectueaza calculele necesare pentru identificarea  echipamentului specific pentru sistemele de ventilare climatizare.
- Elaboreaza ofertele de preț în conformitate cu politica companiei;
- Gestioneaza proiectele de executie a instalarii sistemului de ventilare si climatizare;
- Consiliere clienți
- Conlucrarea cu echipele din santier
2. Competenţe personale:
Să aibă însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.).